Psycholog Wrocław

Centrum Harmonii to poradnia psychologiczna stworzona specjalnie dla osób, które szukają równowagi w życiu.

Centrum psychoterapii tworzą specjaliści w dziedzinie zdrowia psychicznego: psycholog psychoterapeuta psychiatra. W życzliwej i bezpiecznej atmosferze wspieramy dzieci, młodzież oraz dorosłych – diagnozujemy i udzielamy kompleksowej pomocy w rozwiązywaniu różnych problemów i trudności psychicznych. Jeśli potrzebujesz skutecznej metody leczenia zaburzenia, zapraszamy na konsultacje do psychologa we Wrocławiu, podczas których dobierze najlepszą formę pomocy dla Ciebie. Zapewniamy również pomoc seksuologa. Umów termin pierwszej wizyty online lub zadzwoń do nas. Pracujemy online oraz w gabinetach psychologicznych w centrum Wrocławia. W razie pytań zapraszamy do kontaktu lub na naszego bloga.

Godziny pracy Centrum Harmonii

Godziny pracy

Pon. – Pt.8:00 – 21:00

Sob.8:00 – 16:00

Adres Centrum Harmonii

Wrocław

Kazimierza Wielkiego 15
pl. Wolności 11/203

Telefon do Centrum Harmonii

Umów wizytę

+48 576 243 523

Zgłoszenie się na konsultację do psychologa to pierwszy krok do rozwiązania problemu. W zależności od sytuacji specjalista zaproponuje najlepszą dla Ciebie formę pomocy: wsparcie, interwencję lub skieruje Cię do psychoterapeuty albo lekarza psychiatry.

Konsultacje psychologiczne​

Pierwsze spotkania z psychologiem służące zebraniu informacji na temat zgłaszanych problemów, postawieniu diagnozy oraz wybraniu najlepszej formy pomocy.

Wsparcie psychologiczne​​

Krótkoterminowa pomoc psychologiczna dla osób, które znalazły się w stresującej sytuacji życiowej, ale nie doświadczają zaburzeń psychicznych.

Interwencja kryzysowa​​​

Krótkoterminowa pomoc dla osób, rodzin lub grup doświadczających nagłego kryzysu psychicznego. Ukierunkowana na powrót do równowagi psychicznej.

Psycholog Wroclaw - czy potrzebuję pomocy psychologa?

psycholog wrocław Czy potrzebuję pomocy psychologa?

Pomoc psychologa przyda się szczególnie w sytuacjach, kiedy czujesz, że po prostu nie radzisz sobie z pewnymi problemami dotyczącymi Twoich emocji lub masz problemy w relacjach z innymi osobami. Częstym objawem wskazującym, że należy iść do psychologa jest poczucie, że sytuacja Cię przerasta. Może towarzyszyć temu bezsilność, desperacja, przerażenie, stres, czy brak nadziei.

poradnia psychologiczna W jaki sposób psycholog pomaga?

Psycholog posiada wiedzę, umiejętności i doświadczenie, które pomagają w rozwiązywaniu problemów, ale nie rozwiązuje ich za Ciebie. 

Do osiągnięcia celu niezbędne jest Twoje zaangażowanie i gotowość na zmiany. Motywacja i systematyczna praca z Twojej strony są bardzo ważne.

Psycholog zapewnia bezpieczne warunki do opowiedzenia o swoich problemach. Poprzez właściwe pytania i psychoedukację pozwala Ci zrozumieć emocje i ich źródła.

Poradnia psychologiczna - czy psycholog pomaga?
Psycholog Wrocław - Pierwsza wizyta we Wrocławiu

Konsultacja z psychologiem Pierwsza wizyta u psychologa – o co pyta i jak się przygotować?

Zanim udasz się na konsultację do specjalisty warto spróbować ustalić pewne fakty, o które będzie pytał. Niektóre osoby zapisują sobie te informacje, aby było łatwiej opowiedzieć o problemie podczas spotkania. Pozwala to oszczędzić czas, który można przeznaczyć na pogłębienie wywiadu i szybsze postawienie diagnozy.

centrum psychoterapii Jak wygląda terapia? Co leczy psychoterapia?

Psychoterapia indywidualna jest jedną z form psychoterapii oferowanych w naszym centrum. Terapia pod okiem psychoterapeuty polega na regularnych spotkaniach, wymaga dobrej relacji specjalisty z pacjentem i trwa do momentu realizacji celów ustalonych z psychoterapeutą (od kilku miesięcy do kilku lat). Psychoterapeuta może pomóc z różnymi trudnościami natury psychicznej, np. w przypadku depresji, uzależnień, lęków, niskiej samooceny.

Psychoterapia Wrocław

Poznaj naszych psychologów

Stanowimy zespół doświadczonych specjalistów w dziedzinie zdrowia psychicznego.

Najczęściej zadawane pytania

Rozwiej wątpliwości dotyczące formy i przebiegu pomocy psychologicznej.

Pomoc psychologiczna może być krótko- lub długoterminowa. Nie musisz być jednak ekspertem w formach pomocy, czy nurtach psychoterapii. Typ pomocy psychologicznej nie jest aż tak ważny, jak samo sięgnięcie po nią. W trakcie konsultacji specjalista doradzi, jak Ci najlepiej pomóc. Może to być wsparcie psychologiczne, interwencja kryzysowa, psychoterapia lub skorzystanie z usług innych specjalistów, np. lekarz psychiatra, seksuolog.

Czytaj więcej o formach pomocy psychologicznej »

Dobry psycholog jest profesjonalny, skuteczny, przestrzega zasad etyki zawodowej. Nie ocenia, jest cierpliwy, uważny na potrzeby pacjenta. Dba o zachowanie tajemnicy zawodowej i komfort pacjentów podczas spotkań – w jego obecności czujesz się akceptowany, zrozumiany i bezpieczny.

Czytaj więcej o cechach dobrego psychologa »

Specjaliści oferują różne usługi i metody leczenia. Psycholog prowadzi konsultacje i zajmuje się diagnozą i doraźną pomocą – wsparciem psychologicznym i interwencją kryzysową. Psycholog dziecięcy pomoże rodzicom lepiej zrozumieć swoje dzieci i dowiedzieć się więcej na temat ewentualnego zaburzenia. Psychoterapeuta prowadzi psychoterapię, podczas której leczy zaburzenia psychiczne, pomaga w przypadku trudności emocjonalnych i wspiera swoich pacjentów w rozwoju. Psychiatra jest lekarzem, który specjalizuje się w zdrowiu psychicznym. Diagnozuje zaburzenia i dobiera odpowiednie leki. Jeśli nie masz pewności, którego specjalistę wybrać, zapraszamy na konsultacje psychologiczne – dobierzemy odpowiednią formę pomocy dla Ciebie.

Czytaj więcej co różni specjalistów »

Psycholog posiada wykształcenie i doświadczenie, które umożliwiają pomaganie w trudnych sytuacjach. Jest profesjonalistą, przestrzega zasad etyki zawodowej i stale dba o rozwój zawodowy. Psycholog dołoży wszelkich starań, żebyś czuł/a się komfortowo podczas spotkań w gabinecie, nie będzie Cię krytykował, a wszystko czym się podzielisz, jest poufne. Nie ma powodu do niepokoju.

Czytaj więcej, jak pokonać strach i sięgnąć po pomoc »

Psycholog wykonuje zawód społecznego zaufania – ma profesjonalne przygotowanie, dba o przestrzeganie etyki zawodowej, nie doświadczysz w jego gabinecie oceny ani krytyki. Specjalista jest zaangażowany i wrażliwy na Twoje potrzeby. Zadba o to, by spotkania przebiegały w atmosferze zrozumienia i akceptacji. Jak lekarz jest nastawiony na zdiagnozowanie problemu, dobranie odpowiedniej formy pomocy i stworzenie Tobie bezpiecznych warunków do rozmowy.

Czytaj więcej o etyce i zaufaniu w pracy psychologa »

Psycholog jest specjalistą w dziedzinie zdrowia psychicznego, a korzystanie z jego usług ma na celu Tobie pomóc. Nie jest związany z Tobą emocjonalnie, może obiektywnie spojrzeć na trudności swojego pacjenta. Razem uzyskacie nowe spojrzenie na problemy. Przyjście na konsultację to wyraz odwagi i dbania o siebie. Dzięki regularnym spotkaniom możesz rozwiązać swoje problemy, wyleczyć się z zaburzeń psychicznych, podwyższyć swoją samoocenę, poprawić relacje z bliskimi, podnieść jakość życia.

Czytaj więcej jak spotkanie z psychologiem może Ci pomóc »

Poradnia psychologiczna - pytania

Jak nas znaleźć?

Centrum Harmonii Wrocław

Kazimierza Wielkiego 15/15
50-077 Wrocław
I piętro

plac Wolności 11/203
50-071 Wrocław
II piętro

Chcesz umówić wizytę?