Nina Zakrzewska psycholog, terapeuta

Godziny przyjęć

Poniedziałek 15:00– 21:00

Wtorek 15:00 – 21:00

Środa

Czwartek 15:00– 21:00

Piątek

Sobota

Niedziela

Jestem psycholożką w trakcie czteroletniego szkolenia z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej oraz członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej. W swojej pracy wykorzystuję techniki tejże terapii, dla każdego pacjenta „szyjąc ją na miarę”. Dodatkowo korzystam z technik terapii dialektyczno-behawioralnej, opracowanej przez moją idolkę Marshę Linehan. Zawodowo dokształcam się czytając literaturę psychologiczną oraz biorąc udział w szkoleniach z zakresu psychoterapii. Nauczę Cię uważności, pomogę wyregulować burzę emocjonalną w głowie i ciele, poprowadzę w nabieraniu tolerancji dyskomfortu oraz pomogę rozwinąć interpersonalne umiejętności polepszające jakość życia (m. in. asertywność, czy też aktywne słuchanie siebie i innych).

Niezwykle istotną bazą mojej pracy jest ciepła atmosfera, szacunek, empatia i uważność wobec klienta bądź klientki. Przyświeca mi również idea, według której każda osoba zgłaszająca się do mojego gabinetu jest ekspertem/tką od swojego życia. Moją rolą jest towarzyszenie w przekształcaniu elementów rzeczywistości klientów tak, aby była ona przez nich doświadczana w poczuciu szczęścia, satysfakcji oraz w zgodzie z własnymi wartościami i dążeniami. Z kolei czerpanie z metod wielu nurtów terapeutycznych pozwala mi dostosować współpracę z klientem/tką do jego/jej indywidualnych celów, możliwości i potrzeb. Zawodowo dokształcam się czytając literaturę psychologiczną oraz biorąc udział w szkoleniach z zakresu psychoterapii. Prywatnie maluję, piszę wiersze, gram w gry planszowe i coraz mocniej lubię Formułę 1.

W Centrum Harmonii pracuję w gabinecie i prowadzę:

Nina Zakrzewska Zakres pomocy

Pracuję z osobami z zaburzeniami afektywnymi (depresja), zaburzeniami lękowymi (lęk uogólniony, lęk napadowy, fobia społeczna) oraz osobami neuroróżnorodnymi (ADHD, spektrum autyzmu). Wspieram osoby dorosłe, mające trudności z regulacją emocji, tolerancją dyskomfortu psychicznego, niskim poczuciem własnej wartości, dotknięte kryzysem psychicznym.

Nina Zakrzewska Doświadczenie

Praktyki odbyłam na oddziale psychiatrycznym w Szpitalu im. Św. Trójcy w Płocku, gdzie pomagałam pacjentom dotkniętych takimi trudnościami psychicznymi jak: depresja, lęki, schizofrenia, choroba afektywna-dwubiegunowa, zaburzenia osobowości. Wzięłam również udział w wolontariacie w Domu Wspólnym, całodobowej placówce dla osób dotkniętych kryzysem psychicznym. Towarzyszyłam uczestnikom Domu, monitorowałam ich stan, brałam udział w terapii zajęciowej. Zostałam wyróżniona jako „jedna z najbardziej zaangażowanych wolontariuszek”. Zaproponowano mi pracę w Domu Wspólnym, gdzie sprawowałam nad grupą pacjentów opiekę dniem i nocą, pomagając im w rozwiązywaniu problemów, prowadząc indywidualne, wspierające rozmowy oraz przygotowując zajęcia rozwijające, np. ich umiejętności społeczne.

Nina Zakrzewska Wykształcenie

Ukończyłam studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie SWPS. Obecnie jestem w trakcie 4-letniego szkolenia w terapii poznawczo-behawioralnej – CRESCENTIA (szkoła aktredytowana przez Polskie Towarzystrwo Terapii Poznawczo-Behawioralnej).

Odbyte szkolenia:

-„Sztuka empatyczne konfrontacji, czyli jak rozmawiać o trudnościach w relacji terapeutycznej? Techniki terapii schematu” PsychoMedic (3h)

-“ADHD, ChAD, a może Borderline? Wskazówki do diagnozy różnicowej Akademia Terapeuty PsychoMedic (3h)”

-“Podstawowe interwencje wobec osób z uzależnieniem i ich rodzin z wykorzystaniem dialogu motywującego” Uniwersytet SWPS” (8h)

-“Jak pracować z dorosłym pacjentem z ADHD?” Centrum Terapii DIALOG” (3h)

-“Co każdy terapeuta powinien wiedzieć o nieprawidłowo rozwijającej się osobowości nastolatków” Centrum Terapii DIALOG” (3h)

-“Borderline. Wyzwania w pracy z pacjentem z pogranicza” Akademia Terapeuty PsychoMedic” (3h)

-“Co każdy psychoterapeuta powinien wiedzieć o wpływie leków na psychoterapię?”; Centrum Terapii DIALOG” (3h)

-“Automonitoring – przydatne narzędzie pracy z pacjentem chorym na bulimię” Rymkiewicz system Academy” (1h)

-“Tłumienie nie służy. Złość w psychoterapii” Łódzka Warsztatownia” (7h)

-“Jak pracować z pacjentem z narcystycznym zaburzeniem osobowości.” Centrum Terapii DIALOG” (3h)

-“Jak pracować z osobami transpłciowymi i niebinarnymi – dysforia płciowa, niezgodność płciowa, proces korekty płci” Centrum Terapii DIALOG (3h)

-“Pacjent psychotyczny w gabinecie” Centrum Terapii DIALOG (3h)

-“Osoba LGBT+ w gabinecie psychologa” Centrum Terapii DIALOG (3h)Swoją pracę poddaję regularnej superwizji

Poznaj innych specjalistów

Stanowimy zespół doświadczonych specjalistów w dziedzinie zdrowia psychicznego.