Anna Dąbrowska psycholog, psychoterapeuta

Godziny przyjęć online

Poniedziałek 15:00 – 21:00

Wtorek 15:00 – 21:00

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota 11:00 – 16:00

Niedziela

Z wykształcenia jestem psychologiem, psychodietetykiem oraz psychoterapeutą poznawczo – behawioralnym w trakcie certyfikacji w ramach 4-letniego szkolenia w Akademii Motywacji i Edukacji w Warszawie. Ukończyłam także Kurs Terapii Bezsenności (CBT – I) w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz szkolenie z zakresu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. W swojej pracy wykorzystuję głównie podejście poznawczo- behawioralne (w tym szczególnie techniki Terapii Akceptacji i Zaangażowania). W pracy indywidualnej koncentruje się na zasobach pacjenta i wspieram w poszukiwaniu indywidualnych strategii radzenia sobie z trudnościami. Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w warsztatach oraz konferencjach naukowo- szkoleniowych.

W ramach własnych zainteresowań zajmuje się psychologią sportu a także treningiem mentalnym – współpracuję obecnie z grupą młodzieży w Rugby Club Częstochowa. Moją pasją jest sport – bieganie, jazda na rowerze oraz spacery po górach. Ruch oraz kontakt z naturą pozwala mi zachować równowagę i daje dużo poczucia wolności.

W Centrum Harmonii pracuję online i prowadzę:

Anna Dąbrowska Zakres pomocy

Pracuję z dziećmi (od 8 roku życia) oraz dorosłymi. Leczone zaburzenia: bezsenność, zaburzenia snu, zaburzenia lękowe (fobia społeczna, fobie proste, lęk uogólniony, lęk paniczny), kryzys emocjonalny, zaburzenia nastroju (depresja), zaburzenia odżywiania (bulimia, zaburzenia z napadami objadania się), nerwica, trudności w relacjach międzyludzkich, kryzys w związku, zaburzenia koncentracji. Wspieram pacjentów z niskim poczuciem własnej wartości, w trakcie kryzysu zawodowego/życiowego, osobom doświadczającym stresu, potrzebującym pomocy w zakresie wprowadzania zmian żywieniowych w tym dla osób z nadwagą oraz otyłością. Pomagam w lepszym rozumieniu siebie, poszukiwaniu własnej drogi oraz samorealizacji.

Zajmuję się również diagnozą i terapią osób dorosłych oraz dzieci z ADHD. Diagnoza składa się z 4 spotkań. Konsultacja diagnostyczna opiera się m. in. na ustrukturalizowanym wywiadzie diagnostycznym DIVA-5 wedle każdej z 18 kategorii objawowych, diagnozy różnicowej oraz obserwacji. Jej wynikiem jest pisemna opinia psychologiczna oraz zalecenia odnośnie dalszych działań terapeutycznych. Pisemna diagnoza psychologiczna jest wymagana przed większością wizyt psychiatrycznych w celu ustalenia farmakoterapii.

Anna Dąbrowska Doświadczenie

Doświadczenie w pomaganiu w różnych problemach psychicznych zdobywałam podczas praktyk w Szpitalu Psychiatrycznym w Toszku oraz na oddziale Szpitala Onkologicznego w Gliwicach. Obecnie zajmuje się konsultacjami psychologicznymi/psychodietetycznymi/terapią w dwóch ośrodkach prywatnych – m.in w Instytucie Zdrowia Psychicznego w Częstochowie.

Anna Dąbrowska Wykształcenie

Ukończyłam studia psychologiczne ze specjalnością psychologii zdrowia i jakości życia oraz psychologii sądowej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Zrealizowałam kurs podstawowy Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Jestem również absolwentką studiów podyplomowych z psychodietetyki Uniwersytetu SWPS. Odbyłam szkolenie ,,Diagnoza i Terapia ADHD, szkolenie MOXO”. Jestem obecnie w trakcie kształcenia w 4-letniej Szkole Psychoterapii Poznawczo Behawioralnej.

Poznaj innych specjalistów

Stanowimy zespół doświadczonych specjalistów w dziedzinie zdrowia psychicznego.