Seksuolog Wrocław

Centrum Harmonii to poradnia psychologiczna stworzona specjalnie dla osób, które szukają równowagi w życiu.

Jeśli potrzebujesz skutecznej metody leczenia problemów seksuologicznych lub zmagasz się z tematami dotyczącymi seksualności, cielesności, czy płciowości, to zapraszamy na konsultacje do seksuologa we Wrocławiu, podczas których dobierze najlepszą formę pomocy dla Ciebie. Mamy doświadczenie w dziedzinie pomocy seksuologicznej. Prowadzimy konsultacje oraz poradnictwo seksuologiczne w życzliwej i bezpiecznej atmosferze. Umów termin pierwszej wizyty online lub zadzwoń do nas. Pracujemy online oraz w gabinetach psychologicznych w centrum Wrocławia.

Godziny pracy Centrum Harmonii

Godziny pracy

Pon. – Pt.8:00 – 21:00

Sob.8:00 – 16:00

Adres Centrum Harmonii

Wrocław

Kazimierza Wielkiego 15
pl. Wolności 11/203

Telefon do Centrum Harmonii

Umów wizytę

+48 576 243 523

Seksuolog (psycholog, psychoterapeuta) zajmuje się pomocą w trudnościach związanych z szeroko pojętą seksualnością, cielesnością, czy płciowością. Przykładowo mogą to być problemy z orgazmem, lęk przed stosunkiem, problemy z orientacją płciową, pochwica, przedwczesny wytrysk czy brak popędu. Seksuolog pracuje nad problemami o podłożu psychogennym, czyli takimi, których źródłem jest psychika. W związku z tym możesz spotkać się z praktyką kierowania przez seksuologa na dodatkowe badania do innych specjalistów (np. ginekologa, endokrynologa, urologa). To typowe postępowanie, którego celem jest wykluczenie chorób somatycznych i fizjologicznych źródeł zgłaszanych dolegliwości.

Konsultacje seksuologiczne​

Pierwsze spotkania z seksuologiem służące zebraniu wywiadu dotyczącego zgłaszanych trudności, postawieniu diagnozy oraz określeniu najlepszej formy pomocy.

Poradnictwo seksuologiczne​​​

Może przyjmować postać indywidualnych spotkań lub sesji dla par. W zależności od typu problemu może być to krótkoterminowa pomoc (kilka/ kilkanaście spotkań) lub długoterminowa.

Psycholog Wroclaw - czy potrzebuję pomocy psychologa?

seksuolog wrocław Komu pomaga seksuolog?

Specjalista w dziedzinie seksuologii ma odpowiednią wiedzę aby pomagać w zakresie różnorodnych problemów dotyczących seksualności, cielesności i płciowości. Może Ci pomóc nie tylko jeśli doświadczasz zaburzeń, ale również w innych trudnościach obniżających Twoją jakość życia.

poradnia seksuologicznaTerapia poznawczo-behawioralna zaburzeń seksualnych

Terapia poznawczo-behawioralna ma udokumentowaną badaniami skuteczność w leczeniu zaburzeń seksualnych. Może być też z powodzeniem wykorzystywana w innych problemach seksuologicznych. W ramach pomocy seksuologicznej specjalista wykorzystuje liczne techniki poznawcze i behawioralne. 

Psychoterapia pomaga

poradnia seksuologicznaJak przezwyciężyć lęk i wstyd przed wizytą?

Wiele osób przeżywa obawy przed pierwszą wizytą u seksuologa. Warto jednak pamiętać, że to specjalista w tej dziedzinie – posiada odpowiednie wykształcenie, wiedzę i umiejętności, by Ci pomóc. Nie będzie się z Ciebie śmiał ani oceniał Ciebie.

Seksuolog zadba o komfortowe i bezpieczne warunki do mówienia o swoich trudnościach. Jest też po to, by poprzez odpowiednie i taktowne pytania pomóc Ci opisać i zrozumieć Twoje problemy.

Poradnia psychologiczna - czy psycholog pomaga?
Psycholog Wrocław - Pierwsza wizyta we Wrocławiu

Konsultacja z seksuologiem Jak przebiegają pierwsze wizyty?

Bardzo często pojawiającą się wątpliwością jest przebieg wizyty u seksuologa. Pierwsze sesje to tzw. konsultacje seksuologiczne, na których specjalista prosi o opowiedzenie o historii Twojego problemu i jego obecnych przejawach. Dzięki temu będzie mógł postawić diagnozę oraz określić jak Ci pomóc. Kluczowe dla powodzenia diagnozy i leczenia ma Twoja otwartość i szczerość w opowiadaniu o Twoich trudnościach.

PORADNIA SEKSUOLOGICZNANajczęstsze problemy seksuologiczne

W gabinecie seksuologa często pojawiają się pacjenci zmagający się z zaburzeniami erekcji, przedwczesnym wytryskiem, pochwicą, awersją seksualną lub zaburzeniami tożsamości płciowej (transseksualizmem). Niektórzy rodzice mają pytania związane z masturbacją występującą u dziecka. Warto wiedzieć więcej o tych problemach i ich przyczynach.

Psychiatra Wroclaw - Kiedy po pomoc do psychiatry?

Poznaj naszych specjalistów

Stanowimy zespół doświadczonych specjalistów w dziedzinie seksuologii.

Najczęściej zadawane pytania

Rozwiej wątpliwości dotyczące formy i przebiegu pomocy psychologicznej.

Strach przed stosunkiem, problemy z orgazmem lub brak orgazmu, oziębłość, problemy ze współżyciem, zaburzenia tożsamości płciowej, problemy z erekcją lub brak erekcji. Problemy w jakich pomoże Ci seksuolog dotyczą nie tylko sfery zaburzeń, ale również problemów w sferze seksualności, cielesności, czy płciowości, mogących wpływać na obniżenie jakości życia.

Czytaj więcej o częstych powodach wizyty u seksuologa »

Wielu mężczyzn wstydzi się problemów z orgazmem i traktuje je jako oznakę umniejszająca ich męskości. Tymczasem tego typu problemy są powszechne i mogą mieć podłoże biologiczne lub psychologiczne. Seksuolog może Ci pomóc zdiagnozować źródła problemu i rozwiązać je.

Czytaj więcej o pomocy seksuologa »

Orgazm u kobiet może być pochwowy lub łechtaczkowy. Niezależnie od jego źródła brak orgazmu dla wielu kobiet jest poważnym problemem. Niemożność spełnienia pomimo doznawania podniecenia seksualnego często wywołuje smutek i frustrację. Pierwszym krokiem do rozwiązania tego problemu jest wizyta u seksuologa, który w życzliwej i profesjonalnej atmosferze pomoże zdiagnozować źródła trudności oraz zaproponuje odpowiednią terapię

Dowiedź się więcej o tym problemie »

U podłoża lęku przed seksem mogą występować różnorodne przyczyny. Najczęściej jest on spostrzegany jako skutek doświadczenia przykrego lub nieudanego ,,pierwszego razu”. Może tez wynikać z innych przyczyn – doświadczenia gwałtu lub molestowania seksualnego, obaw przed tym jak zostanie się ocenionym przez partnera, braku satysfakcji z seksu, niskiego poczucia własnej wartości, obaw przed zajściem w ciążę, kompleksów dotyczących wyglądu. Poznanie przyczyny lęku przed seksem jest kluczowe dla rozwiązania tego problemu.

Czytaj więcej, jak pokonać strach przed seksem »

Bardzo często przyczyną problemów z erekcją jest stres, niezdrowy tryb życia, czyli palenie papierosów, picie alkoholu, używanie sterydów i narkotyków. Niektórzy mężczyźni przeżywają silny lęk, gdy mają odbyć po raz pierwszy stosunek lub z nową partnerką, co może powodować trudności w osiągnięciu wzwodu.

Czytaj więcej o powodach problemów z erekcją»

Około 70% mężczyzn doświadczających problemów z erekcją nie dostaje odpowiedniej pomocy specjalistów, dlatego warto znać jej objawy. Zaburzeniami erekcji nie należy nazywać krótkotrwałych problemów z erekcją, których przyczyną jest stres lub zmęczenie. Objawem impotencji jest problem w osiągnięciu lub utrzymaniu erekcji potrzebnej aby odbyć stosunek seksualny. Pomimo doświadczania stanu podniecenia wzwód może nie pojawiać się u mężczyzn dotkniętych tym problemem..

Czytaj więcej o objawach problemów z erekcją»

Poradnia psychologiczna - pytania

Jak nas znaleźć?

Centrum Harmonii Wrocław

Kazimierza Wielkiego 15/15
50-077 Wrocław
I piętro

plac Wolności 11/203
50-071 Wrocław
II piętro

Chcesz umówić wizytę?