Treningi psychologiczne
Trening samowspółczucia i uważności (mindfulness)
nagrania medytacji prowadzonych, ćwiczenia do domu, do zastosowania w codziennym życiu – tak, żeby przenosić uważność z poduszki medytacyjnej do Twojego tu i teraz, materiały do czytania, sugestię
Trening relaksacyjny: techniki, metody
Zapraszam Cię na trening relaksacji, który składa się z sześciu cotygodniowych, indywidualnych spotkań. Możesz go rozpocząć w każdej chwili. Sesje odbywają się w przyjemnej i życzliwej atmosferze. W
Trening asertywności: szkolenie, ćwiczenia
Zapraszam Cię na trening asertywności, podczas którego, będziesz rozwijać praktyczne umiejętności postawy asertywnej. Każde spotkanie będziemy zaczynać od krótkiej psychoedukacji czyli wprowadzenia teoretycznego na temat wybranych obszarów asertywności.
Szkolenia i mentoring
Jeśli jesteś zainteresowana/-y nabywaniem wiedzy psychologicznej lub samorozwojem (osobistym i zawodowym) to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szkoleń i mentoringu. Istnieje możliwość zgłaszania własnych tematów na szkolenia lub mentoring poprzez kontakt mailowy. Wycena odbędzie się po określeniu zakresu tematycznego i ilości potrzebnych na jego realizację spotkań. Szkolenia mogą odbywać się w grupach lub indywidualnie, natomiast mentoring tylko indywidualnie. Istnieje również możliwość realizacji tych usług przez Skype. Ukończenie szkolenia lub mentoringu wiąże się z uzyskaniem zaświadczenia.
Oferujemy:
- wsparcie dla studentów na drodze ich kariery
- szkolenia psychologiczne dla różnych grup zawodowych (np. psychologów, psychoterapeutów, pracowników korporacji, lekarzy, pielęgniarek, pracowników socjalnych)
Przykładowe tematy jakich może dotyczyć szkolenie lub mentoring:
- czym jest stres i jak sobie z nim radzić
- zapobieganie wypaleniu zawodowemu
- psychologia zdrowia (budowanie i podtrzymywanie motywacji do wdrażania zdrowych nawyków w codzienne funkcjonowanie – aktywność fizyczna, odżywianie)
- podstawowe umiejętności terapeutyczne (przeprowadzanie wywiadu z pacjentem, kontakt z pacjentem, tworzenie empatycznej relacji)
- czym jest terapia poznawczo-behawioralna
- leczenie poszczególnych zaburzeń w terapii poznawczo-behawioralnej (np. zaburzeń odżywiania, depresji, zaburzeń lękowych)
- interwencja kryzysowa
- pomaganie osobom, które doświadczyły przemocy w dzieciństwie lub doświadczają jej obecnie
- etyka w zawodzie psychologa i psychoterapeuty
Mentoring
Mentoring umożliwia poszerzenie swoich kompetencji w określonej dziedzinie i opiera się partnerskiej relacji między mentorem a uczniem. Zwykle taka współpraca trwa dłuższy okres czasu (od roku do trzech lat). Mentor przekazuje wiedzę, własne doświadczenia i praktyczne umiejętności swojemu podopiecznemu. Może być to szczególnie pomocne dla studentów i absolwentów psychologii, pedagogiki oraz pokrewnych kierunków.
Cele mentoringu
- określanie mocnych i słabych stron podopiecznego
- wsparcie w podejmowanych wyzwaniach
- uzyskiwanie informacji zwrotnych budujących samoświadomość
- budowanie lub wzmacnianie sprawstwa i wewnętrznej motywacji
- analiza możliwych ścieżek kariery oraz analiza zagrożeń i szans
- rozwijanie kompetencji osobistych i społecznych