Psychoterapia Wrocław

Centrum Harmonii to poradnia stworzona specjalnie dla osób, które szukają równowagi w życiu.

Centrum psychoterapii tworzą specjaliści w dziedzinie zdrowia psychicznego: psycholog psychoterapeuta psychiatra. Pracujemy online oraz w gabinecie. Mamy doświadczenie w diagnozie i leczeniu zaburzeń psychicznych, trudności emocjonalnych i wspieraniu samorozwoju. Prowadzimy terapię indywidualną, par oraz w języku angielskim w życzliwej i bezpiecznej atmosferze. Jeśli potrzebujesz pomocy psychoterapeuty we Wrocławiu umów się na konsultacje, a my dobierzemy właściwą metodę leczenia.

Godziny pracy Centrum Harmonii

Godziny pracy

Pon. – Pt.8:00 – 21:00

Sob.8:00 – 16:00

Adres Centrum Harmonii

Wrocław

Kazimierza Wielkiego 15
pl. Wolności 11/203

Telefon do Centrum Harmonii

Umów wizytę

+48 576 243 523

Czym jest psychoterapia?

Psychoterapia czerpie z wielu dziedzin, od medycyny po nauki humanistyczne i społeczne – m.in. filozofię i psychologię. Jest to metoda leczenia zaburzeń psychicznych oraz rozwiązywania trudności emocjonalnych o udowodnionej naukowo efektywności. Systematyczne spotkania ze specjalistą dają możliwości skutecznego pomagania w różnorodnych problemach. Psychoterapia przyczynia się do poprawy jakości życia, lepszego rozumienia siebie, rozwoju, polepszenia zdolności do nawiązywania relacji z innymi i radzenia sobie ze stresem, wzrostu poczucia własnej wartości oraz przywrócenia radości życia.

Psychoterapia Wrocław

Komu pomagamy?

W Centrum Harmonii we Wrocławiu prowadzimy psychoterapię indywidualną dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Oferujemy także terapię dla par oraz terapię grupową dla osób dorosłych. Jeśli masz wątpliwości jakiego typu pomocy potrzebujesz, to zgłoś się na konsultacje psychologiczne, podczas których specjalista wybierze najbardziej skuteczną metodę pomocy dla Ciebie.

Terapia indywidualna

Terapia indywidualna dorosłych, młodzieży i dzieci

Terapia małżeńska i par

Terapia małżeńska, par

Terapia grupowa

Terapia grupowa

Jakie oferujemy rodzaje psychoterapii?

Oferujemy kompleksową pomoc psychologiczną, którą opieramy na metodach o naukowo potwierdzonej skuteczności – psychoterapii poznawczo-behawioralnej i nurtach wywodzących się z niej, określanych jako tzw. trzecia fala psychoterapii poznawczo-behawioralnej: psychoterapii schematów, uważności (mindfulness), terapii akceptacji i zaangażowania (ACT), terapii dialektyczno-behawioralnej (DBT). Dodatkowo wykorzystujemy w swojej pracy dialog motywujący. Na podstawie konsultacji psychologicznej specjalista zaproponuje najbardziej adekwatną metodę pomocy dla Ciebie. W razie potrzeby można łączyć psychoterapię ze współpracą z psychiatrą.

Psychoterapia poznawczo-behawioralna

Jedna z najbardziej skutecznych metod leczenia, co potwierdzają badania. Ma zastosowanie w przypadku leczenia zaburzeń psychicznych, uzależnień i problemów emocjonalnych, np. depresja, zaburzenia lękowe, somatyzacyjne, zaburzenia odżywiania. Sesje są ustrukturyzowane i skupiają się na określonych wcześniej celach i problemach.

Psychoterapia schematów

Wywodzi się z terapii poznawczo-behawioralnej, którą integruje w swoich założeniach z podejściem psychodynamicznym, terapią Gestalt i teorią przywiązania. Badania dowodzą jej skuteczności w przypadku leczenia zaburzeń osobowości, nawracających zaburzeń i problemów oraz trudnych doświadczeń z dzieciństwa.
 

pomoc psychologiczna Kiedy warto iść na terapię?

Psychoterapia pomoże Ci jeśli doświadczasz zaburzeń psychicznych, trudności emocjonalnych lub w relacjach. Inne problemy, w których warto umówić się do specjalisty to niska samoocena, trudne doświadczenia z dzieciństwa, z którymi nie jesteś w stanie poradzić sobie samodzielnie. Warto też skorzystać z niej jeśli chcesz lepiej poznać i zrozumieć siebie, podnieść jakość swojego życia.

Pomoc psychologiczna: Kiedy terapia?
Psychoterapia Wrocław: Przebieg psychoterapii

psychoterapia wrocław Jak przebiega i ile trwa psychoterapia?

Terapia to regularne spotkania najczęściej raz w tygodniu. Pierwszym etapem jest zebranie wywiadu psychologicznego i postawienie diagnozy. Na tej podstawie specjalista określi jak długo będzie trwała terapia. Zazwyczaj trwa od trzech miesięcy do kilku lat. Następnie będziecie pracować nad rozwiązaniem Twoich problemów i utrwalaniem zmian. Ostatni etap ma na celu podsumowanie psychoterapii i zapobieganie nawrotom.

zalety psychoterapii Czy psychoterapia pomaga?

Psychoterapia jest metodą o naukowo udowodnionej skuteczności, która może Ci pomóc w różnorodnych problemach. Z pomocą terapeuty możliwe jest nie tylko usunięcie objawów zaburzeń, ale również poprawa jakości Twojego życia, podwyższenie samooceny, zwiększenie współczucia dla siebie oraz lepsze rozumienie swoich zachowań i uczuć.

Psychoterapia pomaga
Psychoterapeuta Wrocław: Spotkanie z psychoterapeutą

psychoterapeuta wrocław Pierwsze spotkanie z terapeutą – o co pyta i jak się przygotować?

Zanim udasz się na konsultacje psychologiczne z psychoterapeutą warto sprawdzić jakie zada Ci pytania. Dzięki temu możesz przygotować się przed wizytą, warto też zapisać sobie najważniejsze informacje. W ten sposób oszczędzisz czas podczas konsultacji, który można przeznaczyć na pogłębienie wywiadu i Twoje pytania.

Poznaj naszych psychoterapeutów

Stanowimy zespół doświadczonych specjalistów w dziedzinie zdrowia psychicznego.

Najczęściej zadawane pytania

Rozwiej wątpliwości dotyczące formy i przebiegu psychoterapii.

Wybór psychoterapeuty zależy od wielu czynników – czasu, celu i rodzaju problemu, który chcesz przezwyciężyć na psychoterapii. Warto dowiedzieć się w jakim nurcie psychoterapii pracuje dany terapeuta i w czym się specjalizuje. Choć wiek i płeć specjalistów mają dla niektórych pacjentów znaczenie, nie kieruj się nimi. W pracy z terapeutą dużą rolę odgrywa czynnik ludzki. Ten sam specjalista może być nieocenionym terapeutą dla jednej osoby, podczas gdy inny pacjent nie odnajdzie w nim oczekiwanego wsparcia. Jeśli nie czujesz zaufania i bezpieczeństwa podczas sesji terapeutycznej, spróbuj najpierw omówić to ze specjalistą.

Czytaj więcej o wyborze terapeuty »

Nawet najlepszy, najbardziej doświadczony psychoterapeuta nie wykona pracy za Ciebie. Aby leczenie było skuteczne, potrzebne jest Twoje zaangażowanie i chęć dokonania zmiany w życiu. Terapeuta poprowadzi Cię i wesprze w procesie rozwoju. Niezbędna jest także Twoja otwartość i wytrwałość, ponieważ droga do zmiany może być trudna.

Sprawdź, co decyduje o skuteczności leczenia »

Jest to forma umowy między pacjentem i terapeutą, która określa według jakich zasad będzie przebiegać terapia oraz jakie są jej cele. Obejmuje takie kwestie jak punktualność, regularność wizyt, formę komunikacji pomiędzy spotkaniami, przestrzeganie przez terapeutę zasad etyki zawodowej i zaangażowanie obu stron w sesje. Kontrakt, choć wydaje się bardzo sformalizowany, rozwiewa wiele początkowych obaw pacjenta i buduje wzajemne zaufanie i partnerstwo w procesie terapeutycznym.

Czytaj więcej o kontrakcie terapeutycznym »

W większości sytuacji warto zacząć od konsultacji psychologicznej, której celem jest diagnoza problemu. Jeśli psycholog stwierdzi, że potrzebne są leki to skieruje Cię na konsultacje z psychiatra. W przypadku większości problemów emocjonalnych, leki jednak nie są konieczne i psychoterapia indywidualna jest wystarczającą metodą leczenia. Warto pamiętać, że farmakoterapia oddziałuje przede wszystkim na objawy. Aby rozwiązać problemy u źródeł niezbędna jest pomoc psychoterapeuty. W razie potrzeby leki i psychoterapia stosowane są równolegle.

Sprawdź, kiedy wystarczy psychoterapia a kiedy potrzebne są leki »

W zależności od czasu trwania, terapie dzielimy na krótkoterminowe (kilka-kilkanaście spotkań) oraz długoterminowe (nawet kilka lat). Spotkania odbywają się regularnie w formie indywidualnej, grupowej lub dla par, czy rodzin. Istnieje wiele szkół i nurtów psychoterapii o potwierdzonej naukowo skuteczności. Niektóre formy terapii skupiają się na rozwiązaniu aktualnego problemu, podczas gdy inne akcentują przeszłość pacjenta. Nie musisz jednak znać się na tym, aby rozpocząć leczenie. W trakcie konsultacji specjalista doradzi, która terapia będzie najlepsza dla Ciebie.

Poznaj rodzaje psychoterapii »

Superwizja to rodzaj nadzoru nad przebiegiem psychoterapii i relacji z pacjentem, jakiemu psychoterapeuta poddaje się z bardziej doświadczonym specjalistą. Dzięki superwizji psychoterapeuta rozwija swoje umiejętności, obserwuje i analizuje własne reakcje wobec pacjenta oraz poddaje je krytycznej refleksji. Jest  to niezbędne narzędzie rozwoju zawodowego specjalisty i jednocześnie standard pracy ujęty w kodeksie etycznym. Dzięki konsultacji z kimś bardziej doświadczonym, psychoterapeuta ma szansę potwierdzić, czy prowadzi psychoterapię prawidłowo i skutecznie.

Czytaj więcej o superwizji »

Psychoterapia Wroclaw - pytania i odpowiedzi

Jak nas znaleźć?

Centrum Harmonii Wrocław

Kazimierza Wielkiego 15/15
50-077 Wrocław
I piętro

plac Wolności 11/203
50-071 Wrocław
II piętro

Chcesz umówić wizytę?