Karol Galej psycholog, certyfikowany psychoterapeuta

Godziny przyjęć

Poniedziałek

Wtorek

Środa 8:00 – 15:00

Czwartek

Piątek 15:00 – 21:00

Sobota

Niedziela

Uzyskałem tytuł magistra psychologii na Uniwersytecie Gdańskim w 2012 roku. Obecnie pracuję jako terapeuta poznawczo-behawioralny – certyfikat PTTPB nr 942. W mojej pracy staram się korzystać z metod klasycznej terapii poznawczo-behawioralnej, które staram się wzbogacać o elementy metapoznawcze oraz Terapii Schematów. W swojej pracy często korzystam również z metod Racjonalnej Terapii Zachowania (RTZ). Swoją pracę poddaję superwizji.

W pracy z pacjentem staram się dużą uwagę przywiązywać do konceptualizacji problemu pacjenta i przekazaniu mu jej w zwięzły, zrozumiały sposób. Wierzę, że przy budowaniu relacji, równie ważne jak uważność i empatia jest wplatanie, w odpowiednich momentach, elementów humoru.

Prywatnie w wolnym czasie czytam literaturę science fiction i popularnonaukową, gram w gry planszowe oraz tworzę łamigłówki lingwistyczne.

W Centrum Harmonii prowadzę:

Karol Galej Zakres pomocy

Pracuję z dorosłymi i młodzieżą od 15 roku życia. Zajmuję się terapią zaburzeń rozwojowych (Zespół Aspergera, autyzm), zaburzeń lękowych (napady paniki, agorafobia, lęk o zdrowie, lęk społeczny, lęk uogólniony, fobie), zaburzeń afektywnych (zaburzenia depresyjne, dystymia, zaburzenia afektywne dwubiegunowe), posttraumatycznych (PTSD), obsesyjno kompulsyjnych (OCD), a także dysocjacyjnych (zespół depersonalizacji i derealizacji) i adaptacyjnych (ciężkie reakcje na stres, żałoba itd.). Prowadzę również terapię dostosowaną do potrzeb pacjentów z zaburzeniami osobowości (borderline, histrioniczna, narcystyczna).

Karol Galej Doświadczenie

Posiadam doświadczenie w zakresie terapii różnorakich zaburzeń psychicznych m.in. zaburzeń afektywnych (depresja), zaburzeń lękowych (lęk o zdrowie, napady paniki, lęk uogólniony), zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych, tików, PTSD, zaburzeń rozwojowych oraz dysocjacyjnych zaburzeń tożsamości.

Doświadczenie zdobywałem jeszcze podczas studiów pracując jako wolontariusz w Centrum Interwencji Kryzysowej w Gdańsku. Moja kilkuletnia praca w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży oraz Poradni Autyzmu w Rzeszowie oraz praca w wielu szkołach i przedszkolach na terenie podkarpacia głównie z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi, co pozwoliło mi zdobyć duże doświadczenie w zakresie pracy z autyzmem oraz zespołem Aspergera.

Dzięki pracy w Centrum Słuchu i Mowy oraz na Warsztatach Terapii Zajęciowej nabyłem doświadczenia w pracy z osobami z różnego rodzaju niepełnosprawnościami fizycznymi oraz psychicznymi.

Karol Galej Wykształcenie

Studia z zakresu psychologii ukończyłem na Uniwersytecie Gdańskim w 2012 roku. Ukończyłem czteroletnie szkolenie z zakresu psychoterapii poznawczo behawioralnej w Centrum Terapeutyczno Szkoleniowym „Tercognitiva” w Krakowie i uzyskałem certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo- Behawioralnej (PTTPiB).

Posiadam również dyplomy ze studiów podyplomowych Wczesne wspomaganie i rozwój edukacji uczniów autystycznych oraz Profilaktyka i terapia uzależnień. Dodatkowo ukończyłem kursy z zakresu Stosowanej Analizy zachowania, zorientowanej na traumę terapii poznawczo behawioralnej oraz Racjonalnej Teorii Zachowania.

Poznaj innych specjalistów

Stanowimy zespół doświadczonych specjalistów w dziedzinie zdrowia psychicznego.