Romana Dopierała psycholog

Godziny przyjęć

Poniedziałek 16:00 – 19:00

Wtorek 15:00 – 18:00

Środa

Czwartek

Piątek 14:00 – 18:00

Sobota

Niedziela

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim, a obecnie jestem w trakcie studiów podyplomowych z zakresu seksuologii klinicznej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W przyszłym roku zamierzam również rozpocząć szkołę psychoterapii w nurcie Poznawczo-Behawioralnym. Staram się cały czas podnosić swoje kompetencje. Szczególnie ważna jest dla mnie relacja z Pacjentem, która jest oparta na wzajemnym zaufaniu, akceptacji. Daje to możliwość zbudowania pozytywnej relacji w komfortowych warunkach. Do każdej osoby podchodzę indywidualnie, z pełnym zaangażowanie oraz empatią. W swojej pracy wykorzystuję techniki zaczerpnięte z nurtu poznawczo- behawioralnego, porozumienia bez przemocy oraz terapię akceptacji, oraz zaangażowania. Podczas spotkań tłumaczę wszystkie niezbędne zagadnienia oraz staram się odnosić do sytuacji z dnia codziennego pacjentów. W wolnym czasie uprawiam sport, praktykuje jogę oraz działam na rzecz zwierząt.

Romana Dopierała Zakres pomocy

Wspieram osoby, które doświadczają kryzysów psychicznych, wysokiego poziomu stresu, napadów paniki, fobii społecznych czy zespołu lęku uogólnionego. Pomagam również osobom należące do społeczności LGBTQ+, które doświadczają specyficznych problemów takich jak trudności w akceptacji orientacji seksualnej, problemów z określaniem tożsamości płciowej, kryzys w związku osób tej samej płci. Wspieram również osoby zmagające się z problemami sfery seksualnej takimi jak zaburzenia orgazmu lub zaburzenia erekcji.

Romana Dopierała Doświadczenie

Doświadczenie zawodowe zdobyłam jako członek Pracowni Konsultacji i Poradnictwa Psychologicznego, która działa przy Uniwersytecie Wrocławskim. Prowadziłam konsultacje psychologiczne oraz udzielałam wsparcia w zakresie lęku uogólnionego, spadku nastroju, problemów z koncentracją oraz trudności z adaptacją. Od 4 lat funkcjonuje na grupie wsparcia osób doświadczających kryzysów psychicznych w formie online. Odbywałam również praktyki w wymiarze 105 godzin w ośrodku Monar we Wrocławiu, podczas których miałam okazję uczestniczyć w spotkaniach oddziału dziennego dla osób uzależnionych oraz spotkaniach podtrzymujących dla młodych dorosłych. Podczas praktyk poznałam podstawy wsparcia dla osób uzależnionych oraz ich rodzin. Od 2023 roku współpracuje z Fundacją Non Licet, gdzie udzielam wsparcia psychologicznego oraz prowadzę interwencję kryzysową dla osób doświadczających kryzysu psychicznego, oraz przemocy.

Romana Dopierała Wykształcenie

Ukończyłam 5-letnie studia psychologiczne na Uniwersytecie Wrocławskim ze specjalnością w psychologii klinicznej oraz zdrowia osób dorosłych. Obecnie jestem w trakcie 2-letnich studiów podyplomowych z Seksuologii klinicznej na Uniwersytecie Humanistyczno Społecznym SWPS. W przyszłym roku planuje rozpocząć Szkołę Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej, gdzie uzyskam certyfikat psychoterapeuty.