Katarzyna Olejnik psycholog, psychoterapeuta

Godziny przyjęć

Poniedziałek

Wtorek 17:00 – 21:00

Środa

Czwartek 17:00 – 21:00

Piątek 8:00 – 12:00

Sobota

Niedziela

Jestem psycholożką, psychoterapeutką w trakcie procesu certyfikacji w ramach 4-letnich studiów podyplomowych Uniwersytetu SWPS, akredytowanych przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej. W swojej pracy sięgam po narzędzia o naukowo udowodnionej skuteczności z nurtu poznawczo-behawioralnego. Korzystam z dorobku Terapii Akceptacji i Zaangażowania, Terapii Schematów, Dialogu Motywującego oraz z założeń Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

W pracy kluczowe jest dla mnie wspieranie klientów/ki w prowadzeniu życia, którego naprawdę chcą, zgodnego z ich potrzebami i wartościami. Do sesji wprowadzam elementy psychoedukacji, techniki poznawcze, uwagowe i doświadczeniowe, aby móc wyposażyć klienta/kę w nowe umiejętności psychologiczne i sposoby radzenia sobie w obliczu cierpienia, trudności i kryzysów. Pracuję w zgodzie z etyką zawodową, jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, swoją pracę poddaję regularnej superwizji. W czasie wolnym cenię spotkania z bliskimi, spacery z psem i oddawanie się różnym aktywnościom – bieganie, pływanie, rowerowe wycieczki

W Centrum Harmonii pracuję w gabinecie i prowadzę:

Katarzyna Olejnik Zakres pomocy

Pracuję z młodzieżą (od 14 r.ż) oraz osobami dorosłymi, które zmagają się z zaburzeniami nastroju (depresja), zaburzeniami lękowymi (lęk uogólniony, lęk paniczny, fobie proste, fobia społeczna), zaburzeniami adaptacyjnymi, kryzysami psychicznymi (żałoba, utrata zdrowia, przemoc, myśli rezygnacyjne i kryzys suicydalny). Pomagam osobom, które doświadczają trudności w relacjach interpersonalnych, zmagają się z nadmiernym stresem, odczuwają niskie poczucie własnej wartości. Oferuję wsparcie z zakresu psychologii pracy i kariery (utrata pracy, doradztwo zawodowe, wypalenie zawodowe).

Katarzyna Olejnik Doświadczenie

Pomagałam osobom zmagającym się z różnymi zaburzeniami psychicznymi, z trudnościami adaptacyjnymi w obliczu nowych sytuacji życiowych (m.in. żałoba, rozstanie, utrata pracy, zdrowia). Na co dzień pracuję we Wrocławskim Centrum Zdrowia – Centrum Zdrowia Psychicznego z osobami dorosłymi. Wcześniej wspierałam osoby cierpiące z powodu przemocy domowej, udzielałam wsparcia osobom dorosłym i młodzieży, doświadczającym, m.in. zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych, myśli suicydalnych, samookaleczeń. Doświadczenie zdobywałam w Fundacji „Raduga” w Legnicy przy realizacji projektów dedykowanych dla osób doświadczających przemocy i będących w kryzysach psychicznych. Współpracowałam z rodzinnym domem dziecka we Wrocławiu,prowadziłam konsultacje psychologiczne dla rodzin adopcyjnych i zastępczych oraz udzielałam wsparcia ich podopiecznym (dzieciom i młodzieży). Ponadto posiadam doświadczenie z zakresu psychologii pracy, dzięki wieloletniej pracy w obszarze HR.

Katarzyna Olejnik Wykształcenie

Ukończyłam jednolite studia magisterskie z psychologii ze specjalnością kliniczną na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Obecnie biorę udział w 4-letnim szkoleniu psychoterapeutycznym w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT), akredytowanym przez PTTPB, organizowanym przez Uniwersytet SWPS. Zrealizowałam również kurs podstawowy Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR). Ukończyłam studia podyplomowe: Psychologia Zarządzania na Uniwersytecie Wrocławskim.

Poznaj innych specjalistów

Stanowimy zespół doświadczonych specjalistów w dziedzinie zdrowia psychicznego.