Maria Relewicz psycholog, psychoterapeuta

Godziny przyjęć

Poniedziałek 8:00 – 15:00

Wtorek

Środa

Czwartek 8:00 – 15:00

Piątek

Sobota

Niedziela

Jestem psycholożką, absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego oraz psychoterapeutką poznawczo-behawioralną w trakcie certyfikacji w warszawskiej Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej CBT Edu. Bazuję przede wszystkim na technikach i dorobku nurtu poznawczo-behawioralnego, ze szczególnym uwzględnieniem myśli 3 Fali – terapii akceptacji i zaangażowania, DBT, terapii schematów i dialogu motywującego.

Korzystam też z koncepcji humanistycznych podkreślających szczególną wartość indywidualnego doświadczenia i poczucia sensu w życiu. Na tym buduje swoje skupienie wokół relacji, analitycznego podejścia do przedstawianej przez pacjentów problematyki i wrażliwym doświadczaniu ich świata, co pozwala mi towarzyszyć im na drodze zmiany, której kształt definiują samodzielnie. Przy pracy nad traumą czy konieczności sięgnięcia do historii życia pacjenta korzystam z wiedzy o psychodynamice rozwoju człowieka

Prywatnie, uwielbiam długie rozmowy od serca. Gram na fortepianie, który stanowił dużą część mojego życia. Lubię czytać solidną prasę społeczno-kulturalną i książki. Często słucham klasyki, jazzu instrumentalnego i dobrej muzyki trip-hopowej. Zachwyca mnie street art i wszelkie inicjatywy kulturalne w przestrzeni miejskiej.

W Centrum Harmonii prowadzę:

Maria Relewicz Zakres pomocy

Prowadzę terapię indywidualną osób dorosłych oraz młodzieży od 14 roku życia zmagającymi się z depresją, zaburzeniami lękowymi (napady paniki, zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne – OCD, fobia społeczna etc.), zaburzeniami odżywiania, zaburzeniami potraumatycznymi (zespół stresu pourazowego – PTSD, DESNOS, traumy złożone, zaburzenia dysocjacyjne), chorobą afektywną dwubiegunową, schizofrenią, uzależnieniami i zaburzeniami osobowości (np. borderline, unikająca).

Wspieram osoby w przeróżnych kryzysach psychicznych, np. związanych z myślami czy tendencjami samobójczymi, stratą, poczuciem życiowej pustki.

Maria Relewicz Doświadczenie

Doświadczenie terapeutyczne zdobywałam pracując w Fundacji Opieka i Troska, gdzie pomagałam osobom dorosłym zmagającym się z depresją, chorobą afektywną dwubiegunową, schizofrenią oraz zaburzeniami osobowości. Prowadziłam tam również treningi interpersonalne i sesje muzykoterapii.

W ciągu kilkuletniej pracy pomagałam osobom cierpiącym na schizofrenię, chorobę afektywną dwubiegunową, zaburzenia osobowości borderline, uzależnienia i schizofrenię oraz będącym w kryzysach suicydalnych i przemocy.

Odbyłam praktyki w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 9 we Wrocławiu, w ośrodku Neuromed oraz na Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży w Wojewódzkim Szpitalu Specjalicznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Szczególny nacisk był tam postawiony na kompetencje diagnostyczne i terapię zajęciową. Obecnie odbywam dodatkowo staż w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego.

Maria Relewicz Wykształcenie

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim oraz uczestniczką 4-letniego szkolenia specjalizacyjnego w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej CBT Edu w Warszawie. Ukończyłam również szkolenie z interwencji kryzysowej.

Pracę poddaję regularnie superwizji indywidualnej i koleżeńskiej.

Poznaj innych specjalistów

Stanowimy zespół doświadczonych specjalistów w dziedzinie zdrowia psychicznego.