Małgorzata Borczyk psycholog, psychodietetyk, psychoterapeuta

Godziny przyjęć

Poniedziałek

Wtorek (Skype) 12:30 – 16:30

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

Studia magisterskie z psychologii o specjalności klinicznej skończyłam na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Jestem psychoterapeutką poznawczo-behawioralną w trakcie certyfikacji w Centrum Terapii Poznawczo Behawioralnej w Warszawie oraz terapeutką motywującą.

W swojej pracy wykorzystuje dialog motywujący, techniki poznawczo behawioralne, terapii schematu, akceptacji i zaangażowania, mindfulness. Poddaję się stałej superwizji, w celu zapewnienia wysokiej jakości usług.

W pracy z pacjentem ważne jest dla mnie zapewnienie komfortu i poczuciu bezpieczeństwa, by w atmosferze życzliwości i szacunku do drugiego człowieka pracować nad niefunkcjonalnymi schematami i bolesnymi emocjami. Zwracam szczególną uwagę, by pacjenci mogli odnaleźć równowagę, nauczyć się akceptacji, uważności na siebie, ale także by dostali odpowiednią porcję psychoedukacji i wiedzy potrzebnej do zmiany. Psychoterapia jest dla mnie drogą do odnajdywania zasobów, umiejętności, które pacjent już ma i może rozwijać.

W wolnych chwilach cenię sobie spędzanie czasu z bliskimi, dobrą literaturę (zwłaszcza fantastykę oraz kryminały) i podróże – zarówno te małe jak i duże.

W Centrum Harmonii prowadzę:

Małgorzata Borczyk Zakres pomocy

Prowadzę psychoterapię zaburzeń odżywiania, osobowości, lękowych (OCD, PTSD, GAD i inne), depresyjnych, psychosomatycznych. Pomagam również osobom przechodzącym różnego rodzaju kryzysy, związane z żałobą, chorobami, trudnymi sytuacjami rodzinnymi. Wspieram również osoby LGBTQ, w szeroko pojętych kryzysach, które je spotykają.

Małgorzata Borczyk Doświadczenie

Na co dzień pracuje jako psychoterapeuta oraz szkoleniowiec współpracując m.in z Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania, Instytutem Psychodietetyki, Polimedem oraz Uniwersytetem SWPS. Prowadzę również szkolenia zarówno dla specjalistów jak i osób prywatnych, obejmujące tematykę psychoterapii, psychodietetyki, mindfulness, radzenia sobie ze stresem.

Małgorzata Borczyk Wykształcenie

Ukończyłam 4 letnie studia podyplomowe z terapii poznawczo behawioralnej w Centrum Terapii Poznawczo Behawioralnej w Warszawie (we współpracy z Oxford Cognitive Therapy Centre) i jestem w trakcie certyfikacji. Obecnie kończę Studium Dialogu Motywującego (z ramienia Polskiego Instytutu Dialogu Motywującego).

Uczestniczyłam również w licznych kursach m.in. z terapii EMDR (Eye Movement Desensitisation and Reprocessing) oraz Psychodietetyka w praktyce (wraz ze stażem w Instytucie Psychodietetyki). Ukończyłam również studia podyplomowe Przygotowanie Pedagogiczne (Akademia Humanistyczno – Ekonomiczna w Łodzi).

Ukończyłam również moduł seksuologii na Uniwersytecie SWPS oraz szkolenie z terapii schematu w Centrum Terapii Poznawczo Behawioralnej. Uczestniczyłam w konferencjach naukowych m.in. Seksualność człowieka w kulturze, nauce i terapii organizowanej przez Uniwersytet Jagieloński czy Psychiatria w neurologii. Neurologia w psychiatrii (Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu). Cenię sobie również samodzielne poszerzanie wiedzy, oprócz kursów oraz studiów, sięgam po sprawdzone źródła wiedzy (EBM – evidence based medicine) tj. podręczniki oraz artykuły naukowe.