Katarzyna Kuc-Kowalczyk psycholog, psychoterapeuta

Godziny przyjęć

Poniedziałek

Wtorek

Środa online 8:00 – 21:00

Czwartek

Piątek 8:00 – 15:00

Sobota

Niedziela

Jestem psychologiem o specjalności klinicznej i psychoterapeutą poznawczo – behawioralnym w trakcie procesu certyfikacji. Zdecydowałam się na pracę w tym nurcie, ponieważ dostarcza on metod o potwierdzonej naukowo skuteczności. Oprócz tego ma ściśle określoną strukturę, co moim zdaniem daje duże poczucie bezpieczeństwa (zarówno terapeucie, jak i pacjentowi). Oprócz metod z zakresu klasycznej psychoterapii poznawczo–behawioralnej, korzystam też z podejść będących jej rozszerzeniem – terapii schematów, która pozwala mi „zajrzeć z pacjentem głębiej”, skupić się w jeszcze większym stopniu na jego utrwalonych wzorcach emocjonalnych i zachowania, będących niejednokrotnie przyczyną jego problemów. Połączenie metod klasycznej terapii poznawczo–behawioralnej i terapii schematu pozwala mi pomagać pacjentowi na wielu płaszczyznach – zarówno w nabywaniu konkretnych sposobów radzenia sobie z problemami, jak i w szeroko pojętym rozwoju osobistym.

W pracy niezwykle istotna jest dla mnie relacja terapeutyczna, bez której moim zdaniem nie ma mowy o udanej psychoterapii. Ważnymi dla mnie wartościami są tu empatia, akceptacja, poufność, szczerość i samodzielność. Wierzę w to, że to pacjent jest ekspertem od swojego życia i jest w stanie poradzić sobie z różnymi trudnościami, a zadaniem psychoterapeuty jest aktywne towarzyszenie mu w tej bardzo trudnej, ale też fascynującej drodze.

Prywatnie jestem młodą mamą dwójki dzieci (prawie 2 – letniej córeczki i 3 – miesięcznego synka). W wolnych chwilach biorę udział w warsztatach teatralnych, spędzam czas na powietrzu i gotuję/piekę ciasta. Uwielbiam też spędzać czas z bliskimi mi osobami. Przez życie staram się iść z uśmiechem na twarzy i znajdować radość w najmniejszych nawet rzeczach. Niezależnie od dobrych, czy złych doświadczeń, staram się pielęgnować w sobie nadzieję i optymizm.

W Centrum Harmonii pracuję w gabinecie oraz online i prowadzę:

Katarzyna Kuc-Kowalczyk Zakres pomocy

Pracuję z osobami dorosłymi, które zmagają się z takimi trudnościami jak: zaburzenia nastroju (np. depresja), zaburzenia lękowe (np. fobia prosta, lęk napadowy, lęk społeczny, lęk uogólniony, zespół stresu pourazowego), zaburzenie obsesyjno–kompulsyjne, zaburzenia odżywiania (np. anoreksja, bulimia), ADHD, zaburzenia snu (np. bezsenność nieorganiczna), zaburzenia osobowości (np. osobowość unikająca, anankastyczna, zależna, borderline), chroniczny ból o podłożu psychologicznym, schizofrenia w czasie remisji.

Pomagam też osobom, które znalazły się w kryzysie życiowym, mają za sobą trudne doświadczenia życiowe (np. pochodzą z rodzin dysfunkcyjnych) lub po prostu są zainteresowane rozwojem osobistym.

Pracuję również z parami doświadczającymi trudności w relacji (np. nasilonego konfliktu, zdrady).

Katarzyna Kuc-Kowalczyk Doświadczenie

Doświadczenie zawodowe zdobyłam odbywając praktyki między innymi w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego (na oddziale psychiatrycznym stacjonarnym), NZOZ Egomedica – Centrum Zdrowia Psychicznego w Częstochowie (na oddziale psychiatrycznym dziennym i rehabilitacyjnym), NZOZ Centrum Interwencji Kryzysowej KARAN we Wrocławiu (na oddziale dziennym terapii uzależnień), Centrum Neuropsychiatrii NEUROMED we Wrocławiu, czy Środowiskowym Domu Samopomocy Dolnośląskiego Stowarzyszenia Aktywnej Rehabilitacji „ART” we Wrocławiu. Praca w tak wielu miejscach pozwoliła mi spotkać się z osobami, które cierpiały z powodu bardzo wielu trudności o podłożu psychologicznymi i ich rodzinami. To z kolei sprawiło, że cały czas mogłam i mogę udoskonalać swoją pracę psychoterapeutyczną.

Od 2016 r. pracuję też w Fundacji ”NON LICET” świadczącej pomoc osobom w kryzysie.

Katarzyna Kuc-Kowalczyk Wykształcenie

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Obecnie kształcę się w Szkole Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej. Odbyłam też osobne moduły szkoleniowe z zakresu terapii schematu i poznawczo – behawioralnej terapii par. Inne szkolenia, w których uczestniczyłam dotyczyły między innymi: Terapii Akceptacji i Zaangażowania, Diagnozy Psychologicznej w Praktyce Klinicznej, Interwencji Kryzysowej, Uzależnień Behawioralnych i Psychodramy. Pragnę stale poszerzać swoje kompetencje, by być spokojną o to, że świadczę usługi na najwyższym poziomie.