Katarzyna Hołoszkiewicz (Bulic) psycholog, psychoterapeuta

Godziny przyjęć

Poniedziałek 15:00 – 21:00

Wtorek 8:00 – 20:00

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

Jestem psychologiem, certyfikowaną psychoterapeutką poznawczo – behawioralną: certyfikat nr 961. Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu (kierunek: Psychologia) oraz studia licencjackie na Politechnice Wrocławskiej (kierunek: Zarządzanie). Posiadam dyplom z Przygotowania Pedagogicznego. Pracuję głównie w oparciu o nurt poznawczo-behawioralny, wykorzystując również techniki Terapii Schematów oraz podejścia systemowego. Należę do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej PTTPiB.

W codziennej pracy z pacjentami dbam o bezpieczną relację wierząc, że to właśnie relacja jest najbardziej leczącym czynnikiem w psychoterapii. Duży nacisk kładę na psychoedukację, staram się rzetelnie i cierpliwie wyjaśniać na czym polega proces psychoterapii. Nierzadko wchodzę w rolę przewodnika, który razem z pacjentem odkrywa jego dotychczasowe sposoby funkcjonowania oraz pomaga nabywać i ćwiczyć nowe strategie radzenia sobie. Pracując z dziećmi dostosowuję narzędzia terapeutyczne i plan terapii do indywidualnych potrzeb dziecka, również w zgodzie z zasadą, że „relacja jest najbardziej leczącym czynnikiem w psychoterapii” dbając o to, aby dziecko czuło się w gabinecie bezpiecznie.

Czas wolny lubię spędzać aktywnie, łącząc podróżowanie ze sportem, głównie za sprawą „bikepacking’u”. Odpoczywam jeżdżąc na rowerze czy czytając książkę z kubkiem kawy w ręce.

W Centrum Harmonii pracuję online i prowadzę:

Katarzyna Hołoszkiewicz (Bulic) Zakres pomocy

Pracuję z dziećmi (od 2 roku życia), młodzieżą i osobami dorosłymi. Zajmuję się terapią zaburzeń afektywnych, zaburzeń lękowych, zaburzeń potraumatycznych, zaburzeń snu, zaburzeń obsesyjno – kompulsyjnych (OCD), zaburzeń osobowości, całościowych zaburzeń rozwojowych (Autyzm, Zespół Aspergera), zaburzeń odżywiania, zaburzeń zachowania, a także trudności w radzeniu sobie ze stresem.

Katarzyna Hołoszkiewicz (Bulic) Doświadczenie

Prowadziłam terapie osób, które zmagały się z różnorodnymi problemami psychicznymi: zaburzeniami afektywnymi, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami potraumatycznymi, zaburzeniami snu, zaburzeniami obsesyjno–kompulsyjnymi (OCD), zaburzeniami osobowości, całościowymi zaburzeniami rozwojowymi (Autyzm, Zespół Aspergera), zaburzeniami odżywiania, zaburzeniami zachowania, a także trudnościami w radzeniu sobie ze stresem.

Doświadczenie zdobywałam w trakcie stażu na Oddziale Psychiatrycznym Dorosłych Szpitala Klinicznego im. K. Jonschera Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz w Zespole Szkół Specjalnych we Wrocławiu. Pracowałam także w przedszkolu terapeutycznym dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, mam doświadczenie w diagnozowaniu całościowych zaburzeń rozwojowych (Autyzm, Zespół Aspergera), zaburzeń zachowania oraz zaburzeń aktywności i uwagi (ADHD). W ramach tych tych doświadczeń oprócz pracy z dziećmi miałam okazję pomagać ich rodzicom.

Doświadczenie w pracy na stanowisku managerskim zaowocowało wiedzą z zakresu radzenia sobie ze stresem i presją środowiska zawodowego. Wiedzę tę wykorzystuję w pracy z pacjentami borykającymi się z narastającym napięciem i stresem.

Katarzyna Hołoszkiewicz (Bulic) Wykształcenie

Ukończyłam czteroletnią Szkołę Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej, aktualnie jestem w trakcie formalizacji certyfikacji. Swoją pracę regularnie poddaję superwizji. Studia Podyplomowe z Przygotowania Pedagogicznego kończyłam na Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi.

Ponadto biorę udział w szkoleniach podnoszących moje kwalifikacje terapeutyczne, takich jak:

  • Szkolenie „Terapia Schematów” Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii
  • Szkolenie „Specjalistyczny kurs diagnozy psychologicznej. Diagnoza i opiniowanie rozwoju intelektualnego u dzieci i młodzieży (DSR, IDS, Stanford Binet 5) Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii
  • Szkolenie „Samobójstwa i samouszkodzenia – diagnoza, interwencja kryzysowa i pomoc psychologiczna” Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii
  • Szkolenie „Terapia behawioralna dzieci z autyzmem”, Fundacji Promyk Słońca we Wrocławiu
  • Kurs całoroczny „Wstęp do myślenia systemowego” w Instytucie Pomocy Profesjonalnej
  • Szkolenie „Kazali mi tu przyjść – praca z klientem, który nie chce pomocy” w Instytucie Pomocy Profesjonalnej
  • Kurs półroczny „Trening prowadzenia rozmów pomocowych dla młodych profesjonalistów” w Instytucie Pomocy Profesjonalnej
  • Szkolenie „Dobra cecha terapeuty: Neutralność” w Instytucie Pomocy Profesjonalnej

Poznaj innych specjalistów

Stanowimy zespół doświadczonych specjalistów w dziedzinie zdrowia psychicznego.