Karolina Klein psycholog, certyfikowany psychoterapeuta

Godziny przyjęć online

Poniedziałek 15:00 – 20:00

Wtorek 8:00 – 15:00

Środa 15:00 – 21:00

Czwartek 8:00 – 16:00

Piątek

Sobota

Niedziela

Jestem psychologiem – absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego oraz certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym (certyfikat Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo- Behawioralnej numer nr 1177). Praca w nurcie poznawczo-behawioralnym daje mi możliwość pomagania innym ludziom, we wracaniu do psychologicznej równowagi, w sposób efektywny, udowodniony naukowo i uwzględniający serdeczną relację pomiędzy klientem a terapeutą.

W swojej pracy oprócz klasycznej terapii poznawczo-behawioralnej czerpię z nowych podejść, należących do tak zwanej „trzeciej fali” CBT, takich jak: Terapia Oparta na Uważności (Mindfulness), Terapia Oparta na Współczuciu (Compassion), Terapii Schematów czy Dialektycznej Terapii Behawioralnej (DBT). Za niezwykle cenny w terapii poznawczo-behawioralnej uważam fakt, że podczas procesu terapeutycznego, możliwe jest nie tylko przezwyciężenie bieżących trudności, ale i szeroko pojęty rozwój osobisty. Klienci podczas terapii często nabywają umiejętności, które odpowiednio pielęgnowane, mogą zostać z nimi na długi czas i zabezpieczyć przed stresem życia codziennego w przyszłości.

Terapia jest dla mnie niezwykłym spotkaniem z drugim człowiekiem, wspólną podróżą i przeglądem drogowskazów, w odnalezieniu drogi do szczęścia i psychologicznego dobrostanu. W pracy z drugim człowiekiem, dbam o miłą atmosferę, staram się połączyć profesjonalizm i wiedzę merytoryczną, ze szczerą serdecznością i empatią.

W wolnych chwilach uczę się stepowania, podróżuję, czytam książki, a także chodzę na długie spacery z kubkiem dużej latte w dłoni.

W Centrum Harmonii pracuję online i prowadzę:

Karolina Klein Zakres pomocy

Pracuję z osobami dorosłymi, które doświadczyły załamania zdrowia psychicznego, zmagającymi się z takimi problemami jak: depresja i inne zaburzenia nastroju, fobie, lęk społeczny,zaburzenie paniczne, agorafobia, zespół stresu pourazowego, zaburzenia odżywiania, zaburzenia snu (bezsenność). Pomagam również osobom współuzależnionym oraz osobom, pragnącym uporać się ze skutkami doświadczanej przemocy w rodzinie. Wspieram także osoby w kryzysie oraz osoby, które po prostu czują się przytłoczone codziennymi problemami, pragną nauczyć się asertywności bądź lepszego radzenia sobie ze stresem.

Karolina Klein Doświadczenie

Na co dzień pracuję w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzin we Wrocławiu, w którym wspieram osoby dotknięte problemem przemocy, zajmuję się prowadzeniem terapii indywidualnych, grup wsparcia, interwencji kryzysowych i coachingu. Dodatkowo odbywam staż kliniczny w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego, gdzie aktualnie, prowadzę psychoterapię grupową i indywidualną dla osób z diagnozą schizofrenii czy depresji. Doświadczenie zawodowe zdobywałam także w Polish Psychological Association w Londynie oraz w organizacji pozarządowej Age UK, w której wspierałam osoby zmagające się z demencją.

Karolina Klein Wykształcenie

Ukończyłam 5-letnie studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Swoją edukację w zakresie psychoterapii rozpoczęłam na Uniwersytecie Birbeck w Londynie, gdzie ukończyłam kurs wprowadzający do psychoterapii poznawczo- behawioralnej. Ukończyłam 4-letnie szkolenie na psychoterapeutę poznawczo-behawioralnego na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu.

Dodatkowo ukończyłam studia zawodowe coachingu w Centrum Rozwoju i Komunikacji Mukoid. Dbam o to aby moja wiedza była aktualna, dlatego stale podnoszę swoje kwalifikacje, biorę udział w konferencjach, szkoleniach i warsztatach. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo- Behawioralnej.

Poznaj innych specjalistów

Stanowimy zespół doświadczonych specjalistów w dziedzinie zdrowia psychicznego.