Aleksandra Kiślewska

psycholog, psychoterapeuta, nauczyciel uważności

Godziny przyjęć

Poniedziałek

Wtorek

Środa 8:00 - 15:00

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

Psycholog, nauczyciel uważności (mindfulness), terapeuta, terapeuta/trener EFT, arteterapeutka. Praktykuję w swoim życiu medytację uważności (mindfulness) i współczucia (compassion) oraz wszystko to, co przekazuję innym. Zajmuję się również tzw. leśną medytacją – praktykami „leśnej kąpieli”, o szerokich właściwościach terapeutycznych dla ciała i umysłu. Regularnie praktykuję medytację sama, jak i w grupach podczas medytacyjnych odosobnień i warsztatów.

Maluję, rysuję i tańczę (taniec intuicyjny, 5 rytmów), czerpię z dobrodziejstwa pracy z ciałem. Pracuję w sposób holistyczny, z zainteresowaniem odkrywając wzajemne zależności pomiędzy naszymi umysłami, sercem i ciałem.

Uczyłam/uczę się Mindfulness od Krzysztofa Papisa, Annick Nevejan, Tomasza Kryszczyńskiego, Donal Creedon, Anny Zubrzycki, Murray Corke, Angie Ball, Olafa van Kooten, Ekharta Tolle (online) i od największego nauczyciela – Życia.

Prywatnie uwielbiam dalekie podróże i odkrywanie innych kultur, czerpanie z ich mądrości i cieszenie zmysłów przyrodą, innymi smakami, poznawanie nowych osób. Uwielbiam polską przyrodę i marzę o domu w pobliżu lasu i jeziora.

Metody wykorzystywane w pracy (sesje mindfulness, treningi uważności): medytacja uważności (mindfulness), praktyki compassion, (współczucia), wizualizacje (praktyki compassion), psychoedukacja, uważne dociekanie i inne metody pracy z emocjami.

W Centrum Harmonii prowadzę:


Zakres pomocy

Leczę następujące problemy i zaburzenia: stres, zaburzenia lękowe, psychosomatyczne, poczucie przytłoczenia i przeciążenia, uciążliwe, powracające stany emocjonalne, trudności ze snem, z koncentracją, niskie poczucie własnej wartości, nadmierne zmęczenie i brak umiejętności odpoczywania. Pomagam też osobom z syndromem DDA/DDD, mającym trudności w radzeniu sobie z emocjami lub relacjami.

Doświadczenie

Od zakończenia studiów pracuję zawodowo jako psycholog i terapeuta, zdobywałam doświadczenie w wielu miejscach, poszerzając stale zakres swoich umiejętności i doświadczeń. Pracowałam na Oddziale Hematologii oraz w Poradni Hematologicznej w Klinice Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku Kostnego w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 1 Wrocławiu. Udzielałam wsparcia psychologicznego i pomocy psychologicznej pacjentom poradni i pacjentom na oddziale.

We Wrocławskim Centrum Zdrowia SP ZOZ pracowałam jako psycholog w programie przeciwdziałania przemocy w rodzinie – udzielałam pomocy psychologicznej. Prowadziłam program korekcyjno – edukacyjny dla sprawców przemocy (terapia indywidualna) i uczestniczyłam w grupowych procesach terapeutycznych. W ramach pracy w ośrodku odbyłam liczne szkolenia i warsztaty psychoterapeutyczne i psychologiczne prowadzone przez specjalistów, regularnie uczestniczyłam w superwizjach grupowych i indywidualnych, konferencjach naukowych.

Aktualnie prowadzę indywidualne sesje uważności, sesje Emotional Freedom Techniques (EFT), 8 tygodniowe Kursy Mindfulness MBLC, 4 tygodniowe kursy Uważności, oraz stacjonarne i wyjazdowe warsztaty z praktyką uważności. Stale dokształcam się biorąc udział w szkoleniach i warsztatach. Regularnie uczestniczę w odosobnieniach medytacyjnych.

Wykształcenie

Ukończyłam 5 letnie studia magisterskie z psychologii o specjalności psychologia kliniczna na Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej (Aktualnie Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS).

Pozostałe szkolenia, certyfikaty:

  • Certyfikat Gotowości do nauczania 8 tygodniowego Kursu Uważności MBLC – Mindfulness Based Living Course wydany przez Mindfulness Association
  • Certyfikat ukończenia Introductory Mindfulness Practicioner Foundation Course, Mindfulness Practicioner Certificate Course wydany przez Mindfulness Association
  • Certyfikat ukończenia Kursu Wprowadzającego do Umiejętności Nauczania wg. Mindfulness Association
  • Certyfikat Certyfikowanego Kursu Compassion, wydany przez Mindfulness Association
  • Certyfikat Certyfikowanego Kursu Insight, wydany przez Mindfulness Association
  • Certyfikat ukończenia Treningu Interpersonalnego i dopytywania dla obecnych i przyszłych nauczycieli mindfulness, wydany przez Mindfulness Association
  • Ukończony 8 tygodniowy Kurs MBSR – Mindfulness Based Stress Reduction (Krzysztof Papis)
  • Ukończony 5 tygodniowy Kurs Diad Komunikacyjnych (Krzysztof Papis)
  • Ukończony zdanym egzaminem 1 stopień dwustopniowej Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej